LPM na "opravdických" závodech

V sobotu 22. 5. proběhlo první z několika mistrovství ČR v OB. Ve Šternberku se závodilo o tituly na nejkratší trati - ve sprintu. Trio našich mladých dorostenců bylo úspěšné při generálce v Jihlavě, takže jsme doufali, že se zadaří. A zadařilo.

Mistrovský titul sice Šimonovi v H16 utekl o úplný fous - neuvěřitelných 5 sekund, ale 4. místo v takto nadupaném závodě je rozhodně úspěch. První tři závodníci měli časy 10:40, 10:41 a 10:42. V lepší polovině se umístil i David se ztrátou 1:13.

Láďa v H18 se vešel do top ten - byl osmý se ztrátou 0:51, přičemž mezi 3. a 13. kontrolou byl průběžně na velké bedně.

Také v elitní kategorii H21 jsme měli želízko v ohni - Jirku. Tam už je opravdu náročné se prosadit, takže myslím, že 25. příčka z 65 závodníků je také velmi pěkný výsledek. Doporučuji shlédnout TV dokument - sestřih ze sprintu i sprintových štafet, kde je možné Jirku zaregistrovat při míjení letošní mistryně Jany Knapové.

O týden později proběhl na severu Čech první závod žebříčku B - západ. Oddíl TJN jej uspořádal na poslední chvíli za náš podruhé zrušený závod A+B v tomto termínu. Běžela se krátká trať v kamenitém svahu u ski areálu Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou. Z našich pěti závodníků bylo úspěšné rodinné duo Kuba v H14B a Petr v H40B. Oba ve své kategorii zvítězili. Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů.